Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Cykloturistika

V létě Jizerské hory patří k nejoblíbenější destinaci mezi milovníky cykloturistiky. Personál penzionu Kaiser vám velmi rád doporučí 20 nejvyhledávanějších tras od těch odpočinkových tzv. na rozjezd s délkou 15 km a převýšením 240 m až po ty náročnější s délkou 80 km (vysokohorská varianta) a převýšením až 1 600 m. Kromě klasických cyklotras můžete vybírat také z těch, které jsou tematicky zaměřené.


Na „Zámeček“ za kancléřem Šámalem (8 km)

Nejkratší cyklotrasa Jizerských hor vhodná pro všechny věkové skupiny, především pro rodiny s dětmi. Samota nedaleko Blatného rybníka byla původně součástí sklářské huti. Později byla přestavěna na lovecký zámeček, který ve 30. letech minulého století hojně navštěvoval první kancléř ČSR, JUDr. Přemysl Šámal.


Sklářské hutě v Jizerkách (14,2 km)

Cyklotrasa kratšího typu provádí návštěvníky Jizerských hor sklářským, potažmo bižuterním průmyslem, jehož tradice sahá až do 16. století. Pozornost by měla být věnována především třem místům: zbytku sklářské hutě v Bedřichově (přímo pod Lesní chatou), Památníku sklářství Jizerských hor v osadě Kristiánov a Nové Louce.


Protáhnout tělo a vidět (22,4 km)

Cyklotrasa střední délky určena všem, kteří se nespokojí pouze s jízdou na kole, ale chtějí zažít víc. K tomu slouží dvě zastávky, skalní vyhlídka Krásná Máří nad frýdlantskou kotlinou a Hejnicemi a dřevěná vyhlídka Na Čihadle, která se rozkládá nad rašelinovými jezírky.


Přírodní krásy Jizerských hor (26,8 km)

Střední délka cyklotrasy vyhovuje zejména poznávání krás přírody Jizerských hor. Nejdříve temná hladina přehrady na Černé Nise, později pomníčky, nebo jen horské bystřiny s typickou horskou květenou.

Kolo ve vodě
Zelený rybník
Dítě s helmou