Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Pěší turistika

V recepci penzionu Kaiser jsou k dispozici turistické i další mapy a rádi vám poradíme s výběrem vaší trasy. Na recepci si dále můžete vypůjčit nordic walking hole oproti vratné záloze 100Kč,- / osobu / den.

Během letních měsíců si můžete přiobjednat lehký letní oběd či obědový balíček na výlet.

TIP: Zpříjemněte si svůj výlet a udělejte si piknik!

Piknik vám připravíme do stylového piknikového koše a zapůjčíme vám i deku. V případě zájmu deku i jídlo zabalíme do vašeho a nebo námi zapůjčeného batohu. Obsah piknikového koše se domlouvá na hotelové recepci alespoň jeden den před výletem. Každý tak dostane to, co má opravdu rád - sekt, víno, jahody, toasty, pečené maso,...


Paseky nad Jizerou

Obec sousedící s Kořenovem v katastru Rejdic, známá především z Raisových Zapadlých vlastenců. Určitě stojí za návštěvu Krkonošské muzeum, za zhlédnutí stojí i zdejší kostel. V zimě je obec vyhlášeným střediskem sjezdového lyžování.


Rozhledna Štěpánka

Štěpánka je nejstarší rozhlednou Jizerských hor. Její stavba byla zahájena knížetem Camillem Rohanem roku 1847. Výhled z ní je opravdu krásný – kromě západních Krkonoš je odtud velice hezky vidět na druhou nejvyšší horu české části Jizerských hor na horu Jizeru a na přehradu Souš. O Štěpánce se vypráví pověst podle níž kníže Rohan stavbu zastavil na varování cikánky, která mu předpověděla, že zemře brzy po dokončení věže, což se uskutečnilo roku 1892 a kníže Rohan opravdu zemřel pár měsíců poté. Obliba rozhledny Štěpánka je po celou dobu její existence obrovská, její charakteristická silueta byla prezentována jako Rigi Jizerských hor.


Harrachov

Známé horské rekreační středisko. Zde se nabízí prohlídka pivovaru spolu se sklářskou dílnou, kde z ochozu shlížíte přímo na výrobu foukaného skla. Využijte nabídky na projížďku výletním vláčkem, který vás vyveze až nahoru k můstkům, odkud je z vyhlídkové plošiny nádherný pohled na celý Harrachov.


Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády se nachází poblíž rekreačního střediska Harrachov, na řece Mumlavě na okraji Mumlavského dolu pod Ptačincem. Jsou nejbohatším vodopádem na vodu řítící se s hukotem po celé šířce koryta do hloubky přibližně 10 m. Vodopády zabírají celé řečiště a tvoří obří kotle, tzv. Čertova oka. Nedaleko vodopádů se nachází Mumlavská bouda – původně harrachovská hájovna, dnes výletní restaurace. Vodopády jsou dobře přístupné pěšky i na kole po asfaltové cestě, kde je zákaz vjezdu motorových vozidel.

Děti u vody
Horská výbava
Odpočívající člověk
Vodopád
Počasí